Kampaň Ponožkový pes

Každý, kdo se přidá k ponožkovému psovi podporuje výcvik asistenčních psů pro děti a dospělé s postižením. Kampaň organizuje Pestrá společnost, o.p.s., která se tímto speciálním výcvikem psů zabývá. A to vždy bez použití kotců. Cvičíme pejsky pěkně doma.

Jak to celé funguje?

Děti i dospělí z celé České republiky šijí pejsky z ponožek (podle návodu zde nebo videonávodu na Stream.cz), ty nám zasílají poštou, my je nabízíme k prodeji na eshopech a výtěžek putuje na podporu výcviku asistenčních psů. Poslední dva ročníky věnujeme prostředky na tzv. výchovu štěňat. Jde o takovou psí školku, kde se štěňata naučí základním dovednostem a slušnému vychování, aby byla připravena přejít do speciálního výcviku na asistenčního psa. Kdo jste měl někdy pejska, tak asi víte, jak důležité je začít s jeho výchovou včas. 

DĚKUJEME VÁM VŠEM, KTEŘÍ SE STÁLE ZAPOJUJETE! Podívejte se zde, kteří psí asistenti se již díky Vaší podpoře dostali ke svým páníčkům.

Kampaň se setkává s velkým ohlasem, do projektu se již zapojilo více než 70 základních škol ze všech krajů České republiky i na Slovensku a více než 3 tisíce dětí a dobrovolníků

K šití se přidávají nejen děti školou povinné ale také dětské domovy, domy seniorů, zájmové kroužky a nadšení jednotlivci

Výsledky jednotlivých ročníků. 

1. sezóna - 2014/15 - 120 000,- na výcvik asistenčních psů Alvina a Matěje a na tréninkové pomůcky

2. sezóna - 2015/16 - 140 000,- na výcvik asistenčního psa Maxe a na sociální rehabilitaci

3. sezóna - 2016/17 - 120 000,- na výchovu dvanácti štěňat

4. sezóna - 2017/18 - aktuálně probíhá, výtěžek půjde na výchovu štěňat

Nápad na tuto kampaň se zrodil na začátku roku 2014, kdy proběhl první ročník. Od té doby nám posíláte své ponožkáče, a proto jsme v březnu 2017 mohli otevřít již čtvrtou sezónu, která potrvá opět až do jara roku 2018.

Ponožkový pes běží po celý rok a Vy nám můžete stále posílat své výrobky nebo podpořit naše psy finančně.

Chcete se přidat? Podívejte se zde, jak na to.

 

Pestrá společnost

V Pestré společnosti, o.p.s. se od roku 2009 cvičí asistenční psi pro děti a dospělé s různými druhy postižení. Klienti Pestré jsou často děti na vozíku, kterým pes pomáhá svým teplem prohřívat svaly při canisterapii. Děti s poruchami autistického spektra si mohou vybrat svého parťáka pro život. Psí asistent je doprovází do neznámých nových míst a představuje most k okolnímu světu. Pro neslyšící se v Pestré cvičí psy signální, kteří upozorňují své páníčky na okolní zvuky. Lidé s tělesným postižením, např. na vozíku, mohou získat psa asistenčního, který podává spadlé předměty ze země, otevírá a zavírá dveře, pomáhá při svlékání, atd. Vodicí psi pomáhají lidem s omezením zraku. 

Cvičíme psy bez kotců

Výcvik je kvalitní, bezkotcový (psi nejsou celý den v kotcích, ale žijí a jsou trénováni v přirozeném domácím prostředí) a individuálně zaměřený. Každý pejsek se u nás cvičí na míru konkrétnímu člověku a výcvik se řídí přímo podle konkrétních a specifických potřeb klienta. V bezkotcovém výcviku je zajištěn vysoký standard životní pohody psů a spokojenost zvířat se pak kladně projeví na jeho povaze a chování u klienta.

Státem je proplácen pouze pes vodicí pro nevidomé, ovšem pes asistenční, signální ani canisterapeutický tuto podporu dlouhodobě nemá, a právě proto je zde kampaň Ponožkový pes.

JSN Kido template designed by JoomlaShine.com